Apdovanoti geriausi rajono sportininkai bei jų treneriai, įteiktos nominacijos už sportinius pasiekimus

 

Gražią, šventišką trečiadienio dieną, Vasario 16-ąją, buvo pagerbti labiausiai nusipelnę Švenčionių rajono sportininkai – apdovanoti už Švenčionių vardo garsinimą.

Švenčionių rajono sporto centras kartu su Švenčionių rajono sporto centras kartu su Švenčionių rajono sporto bendruomene ir  Švenčionių rajono savivaldybės  meru Rimantu Klipčiumi išrinko geriausius 2021 metų sportininkus. Sportininkai buvo išrinkti pagal sportinius rezultatus, pagal kuriuos į geriausių sportininkų ketvertuką pateko visi Švenčionių rajono sportininkai, kurie yra patys geriausi ne tik šalyje, bet ir atstovavo Lietuvai pasaulio, Europos čempionatuose bei tapo Lietuvos čempionais. Šiais metais įteiktos nominacijos „Geriausias sporto klubas“, Metų iniciatyva“, „Moderniausia sporto erdvė“.

Sportininkus bei trenerius sveikino ir  apdovanojo Švenčionių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Čepukova ir Švenčionių rajono sporto centro direktorius Artūras Paulauskas. Geriausiu 2021 metų Švenčionių rajono treneriu tapo Viktoras Meškauskas. 2021 metų Švenčionių rajono geriausių sportininkų ketvertukas:

  1. Adrija Meškauskaitė – lengvoji atletika (treneris V. Meškauskas).
  2. Artūr Mastianica – lengvoji atletika (treneris V. Meškauskas).
  3. Erik Čiarniavski – lengvoji atletika (treneris Z. Zenkevičius).
  4. Eglė Turakevičiūtė (treneris D. Juodgudis).

Nominacija „Geriausias sporto klubas 2021“ įteikta asociacijai „Švenčionių Perkūnas“ už indėlį vystant ir populiarinant krepšinį Švenčionių rajone, sveikatingumo ir sporto klubui „Švenčionėliai“ už  sveikos gyvensenos idėjų propagavimą bei aktyvią sportinę veiklą Švenčionių rajone ir Jėgos sporto šakų klubui „Grifas“ už aktyvią klubo veiklą bei aukštus sportininkų pasiekimus 2021 metais. Nominacija „Moderniausia sporto erdvė 2021“ įteikta sporto klubui „Liūto narvas“. Nominacija „Metų iniciatyva 2021“ įteikta Mindaugui Švereikai už iniciatyvą ir kūrybišką sportinių idėjų propagavimą tarp jaunimo. Atminimo medaliai įteikti Švenčionėlių merginų futbolo komandai.

Švenčionių rajono savivaldybės mero padėkomis už aukštus pasiekimus ir laimėjimus respublikinėse varžybose apdovanoti šie rajono sportininkai:

Martynas Basys, grappling imtynės (treneris  D. Burokas),

Tauras Grincevičius, lengvoji atletika (treneris V. Meškauskas),

Jevgenij Kirilenko, lengvoji atletika (trenerė G. Michniova)

Adrijus Kirilovas, grappling imtynės (treneris  D. Burokas),

Nora Meškauskaitė, lengvoji atletika (treneris V. Meškauskas),

Justas Sažinas, lengvoji atletika  (treneris R. Turla),

Lukas Tarasevičius, lengvoji atletika (treneris Z. Zenkevičius),

Augustas Usovas, lengvoji atletika  (treneris R. Turla),

GERIAUSIAS ŠVENČIONIŲ RAJONO TRENERIS

Viktoras Meškauskas lengvaatletis, sportinio ėjimo treneris, Švenčionių rajono savivaldybės Tarybos narys. Viktoras yra Tarptautinės klasės sporto meistras, daugkartinis Lietuvos sportinio ėjimo čempionas ir rekordininkas, Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narys (1991–1994). 6 kartus Lietuvos sportinio ėjimo čempionas. 2001 metais įkūrė Pabradės sportinio ėjimo klubą, yra šio klubo prezidentas. Viktoro Meškausko auklėtiniai Artūras Mastianica ir Živilė Vaiciukevičiūtė 2016 metais dalyvavo vasaros olimpinėse žaidynėse, kurios vyko Rio de Žaneire (Brazilija). 2020 metais Artūras Mastianica dalyvavo vasaros olimpinėse žaidynėse, kurios vyko Tokijuje (Japonija). Viktoras per savo darbo karjerą yra sukaupęs daugybę apdovanojimų.  Ne kartą Švenčionių rajono savivaldybėje išrinktas vienu geriausių metų sporto trenerių), pelnė Europos lengvosios atletikos trenerių apdovanojimą (2017), Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prizą „ Citius. Altius. Fortius”(2021).

GERIAUSIŲ SPORTININKŲ KETVERTUKAS:

Adrija Meškauskaitė pradėjo sportuoti 2007 metais pas trenerį V. Meškauską, kuris yra ir jos tėvas. Šiuo metu Adrija jau yra sporto meistrė, Lietuvos olimpinės pamainos rinktinės kandidatė, daugkartinė Lietuvos vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo čempionatų čempionė ir prizininkė, Lietuvos suaugusiųjų čempionatų vicečempionė ir trečios vietos laimėtoja, Europos jaunių čempionato dalyvė, Europos sportinio ėjimo komandinių čempionatų dalyvė, Europos iki 23 metų lengvosios atletikos čempionato 11 vietos laimėtoja. Šiuo metu Adrija yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos specialybės studentė.

Artur Mastianica  pradėjo sportuoti 2004 metais pas trenerį  V. Meškauską. Artur yra tarptautinis  sporto meistras, Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas,  daugkartinis Lietuvos 10 km, 20 km ir 50 km rungčių čempionas, Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvis, Pasaulio ir Europos sportinio ėjimo komandinių čempionatų dalyvis,  dviejų olimpinių žaidynių dalyvis (Rio de Janeiro 2016 m. ir Tokijo 2021 m.). Praėjusiais metais pagerino 13 metų gyvavusį 50 km ėjimo rungties Lietuvos rekordą (rezultatas 3:48:24). Šiuo metu profesionalią sportininko karjerą derina su kūno kultūros mokytoju darbu.

Eglė Turakevičiūtė dar septintoje klasėje pradėjo užsiiminėti gatvės gimnastika ir suprato, kad ją vis labiau traukia „geležies“ sportas. Tad būdama 9 klasėje pradėjo lankyti sunkiąją atletiką, vos po kelių mėnesių jau dalyvavo pirmosiose štangos spaudimo varžybose. Po šių varžybų Eglė susipažino su treneriu  Dainiumi Juodgudžiu. Dainius pakvietė Eglę treniruotis į savo sporto klubą, padėjo tobulėti ir kartu su komanda Eglė pradėjo važinėti į varžybas. Jau 2017 metais ji Pasaulio štangos spaudimo su spec. apranga čempionate iškovojo 3 vietą. Baigusi mokyklą įstojo į Vilniaus universitetą. 2021 metais Eglė pradėjo ruoštis Pasaulio štangos spaudimo čempionatui, kuris vyko Vilniuje spalio mėnesį, ir užėmė 1 vietą. Šiuo metu tai yra didžiausias Eglės pasiekimas, tačiau ji labai tikisi, kad ne paskutinis ir tai bus tik pradžia jos sportinėje karjeroje.

 

Erik Černiavski pas trenerį Zenoną Zenkevičių pradėjo sportuoti nuo 10 metų. 2016 metais Erikas pradėjo važinėti į varžybas, tačiau viskas nebuvo taip paprasta,  prizinių vietų laimėti nepavyko. 2017 metais Erikas laimėjo pirmas varžybas –  Lietuvos kroso čempionate  užėmė pirmą vietą. Erikas yra Lietuvos rinktinės narys, 4 kartus jaunių čempionas, 3 kartus jaunimo čempionas ir Baltijos šalių čempionate užimtos pirma bei antra vietos.

NOMINACIJOS

Nominacija už sveikos gyvensenos idėjų propagavimą bei aktyvią sportinę veiklą Švenčionių rajone.

Sveikatingumo ir sporto klubas „Švenčionėliai“.

Klubas įsteigtas 2012 m. vasario 17 d. Klubo prezidentas, treneris Donatas Šalna. Pagrindiniai klubo tikslai: siekti aukšto meistriškumo sporte, propaguoti kūno kultūrą, sportą ir sveiką gyvenseną, padėti vaikams, jaunimui visapusiškai vystytis, vykdyti mokomąjį treniruočių procesą, rengti varžybas ir sveikatingumo renginius, rengti sporto stovyklas, dalyvauti sporto varžybose Lietuvoje ir užsienyje.

Šiuo metu klube karate sportuoja virš 50 sportininkų iš Švenčionėlių, Švenčionių ir Pabradės miestų. Besidominčių šiuo sportu vis daugėja. Karatė treniruočių metu stengiamasi sportininkams suteikti kuo daugiau žinių, akcentuoti, kas yra svarbiausia užsiimant šiuo sportu, išmokyti ir tobulinti karatė technikos ir taktikos žinių, lavinti fizinį pasirengimą. Tokių treniruočių metu ugdomas ir sportininkų charakteris, vaikai ir jaunimas skatinami labiau pasitikėti savo jėgomis. Sportuojant karatė susitelkiama į procesą, kasdienėmis pratybomis tobulinamas kūnas, charakteris, ugdoma valia ir pagarba. Kiekvienos varžybos vaikams ir jaunimui – tai tarsi speciali treniruotė, kuri skatina pasitikėjimą savimi, moko nugalėti auditorijos baimę, ugdo valią.

Klubas kiekvienais metais organizuoja vasaros ir žiemos stovyklas vaikams ir jaunimui, dalyvauja seminaruose, mokymuose, Lietuvos pirmenybėse, čempionatuose, tarptautinėse karatė varžybose Lietuvoje ir už jos ribų. Šis klubas yra LKF (Lietuvos karatė federacijos) narys. Kultivuojamas karatė stilius atitinka olimpinės sporto šakos reikalavimus, patvirtintas sporto departamento bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto. Šis sporto klubas yra paruošęs ne vieną sportininką, garsinantį rajoną bei Lietuvą.

 

Nominacija už  indėlį vystant ir populiarinant krepšinį Švenčionių rajone.

Asociacija „Švenčionių Perkūnas“

Nuo 1997 m. krepšinio treniruotes Švenčionių mieste vedė ir organizavo krepšinio entuziastas ir komandos įkūrėjas Jonas Jarošas, kuris Švenčionyse užaugino ne vieną krepšininkų kartą, skatino jaunimą sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį. Asociacija „Švenčionių Perkūnas“ įsteigta  2015 metais. Steigėjai Švenčionių rajono gyventojai Ričardas Jarošas, Artūras Sukovas ir Vitalijus Zarembo. Asociacijos tikslai – plėtoti ir populiarinti krepšinį Švenčionių mieste bei rajone, panaudoti jį kaip fizinio auklėjimo, sveikatos stiprinimo, poilsio bei laisvalaikio praleidimo priemonę, vienyti Švenčionių miesto bei kitus rajono gyventojus, besidominčius krepšiniu. Šiuolaikiškai dirbantys krepšinio treneriai taiko pažangias ugdymo strategijas ir priemones, stiprindami jaunuolių motyvaciją lankyti krepšinio treniruotes ir siekį tobulėti. Treniruočių metu jaunimas mokomas krepšinio pagrindų bei naujovių, taktinių gudrybių ir individualaus meistriškumo. Treniruočių dalyviai savo jėgas gali išbandyti dalyvaudami įvairiose varžybose, taip pat ir aukščiausioje Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje „MKL“. Asociacija rūpinasi narių sveikata ir savijautos gerinimu, nuolat dalyvauja sveikatingumo programose.

Nominacija už aktyvią klubo veiklą bei aukštus sportininkų pasiekimus 2021 metais.

Jėgos sporto šakų klubas „Grifas“

Sporto klubo „Grifas“ jau nuo 1999 m. organizuoja turnyrą „Aukštaitijos taurė“ , o oficialiai kaip sporto klubas veiklą vykdo nuo 2002 m. Pagrindiniai klubo tikslai – rengti sportininkus dalyvauti varžybose bei patiems organizuoti jėgos trikovės varžybas, koreguoti treniruočių programą pagal kiekvieno pajėgumą ir pageidavimą, koreguoti treniruočių intensyvumą. Visiems pradedantiems sportuoti klubo nariai stengiasi suteikti kuo daugiau žinių ir informacijos apie jėgos sportą, jėgos trikovę, štangos spaudimą, supažindinti su techninėmis taisyklėmis, meistriškumo nuostatais, varžybų nuostatais, teisėjų gestais.

Sporto klubo įkūrėjas Dainius Juodgudis jau kelis metus iš eilės organizuoja išvykas į Ignalinos TIC baseiną, organizuoja sveikos gyvensenos ir sporto stovyklas, kuriose skatina jaunimą aktyviai sportuoti, grūdintis, sveikai maitintis, tokiu būdu sustiprinant neigiamą nuostatą dėl alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo.

Nominacija už moderniausią sporto erdvę 2021 metais.

Sporto klubas „Liūto narvas“

Švenčionių sporto klubas „Liūto narvas“ nuo 2021 metų duris atvėrė neatpažįstamai pasikeitęs. Moderniai suremontuotame rūsyje, kuriame anksčiau buvo sandėliavimo patalpos, įrengta nauja treniruočių salė, persirengimo kambarys, dušai, tualetai, kineziterapijos kabinetas, patalpos pritaikytos neįgaliesiems. 1 aukšto treniruoklių salė atnaujinta modernizuota ir atnaujintas sporto inventorius.

Sporto klubo savininkas ir treneris Dainius Burokas sako vis dar negalintis patikėti, kad pagaliau pavyko įgyvendinti seną svajonę išplėsti sporto klubo patalpas ir veiklą, kad jame nesusispaudę galėtų sportuoti visi, pradedant mamomis su kūdikiais ir baigiant senjorais.

2022 metais sporto klubas švęs 25 metų jubiliejų. Sporto klube iki šiol buvo dvi salės: treniruoklių ir kovos menų sporto šakoms pritaikyta sporto salė. Pasak D. Buroko, „Liūto narvas“ puoselėja gilias kovų menų sporto tradicijas. Klubo sportininkai puikuojasi geriausiųjų rajono sportininkų sąraše, o kasmet Švenčionyse klubas organizuoja Lietuvos graplingo (liet. – grumtynių) čempionatą.

Nominacija už iniciatyvą ir kūrybišką sportinių idėjų propagavimą tarp jaunimo.

Mindaugas Švereika mokytoju dirba nuo 1996 metų. Jaunųjų turistų būrelį Mindaugas įkūrė 2016 metais. Būrelį lanko apie 100 vaikų. Pagrindinė veikla yra turistiniai žygiai (pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis) po Švenčionių rajono ir Lietuvos istorines-turistines vietas. Mokiniai žygių metu stebi gamtą, domisi gimtojo krašto kultūra ir istorija, ugdo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, dalyvauja Švenčionių rajone ir Lietuvoje organizuojamuose įvairiuose pilietiškumo, turizmo, sporto renginiuose (akcija prieš masinį miškų kirtimą, bėgimai, skirti sausio 13 d.,  vasario 16 d.; įvairūs bėgimo maratonai). Kiekvienais metais birželio mėnesį organizuojamas tradicinis pusmečio baigiamasis žygis. Jo metu mokiniams organizuojamos turizmo kliūčių, orientavimosi ir šaudymo varžybos, vakare einama į naktinį žygį. Sausio mėnesį vyksta baigiamasis metų žygis, kurio metu mokiniai atlieka įvairias užduotis, organizuojami žaidimai, įteikiami apdovanojimai.

 

Renginio remėjai : Švenčionių vaistažolių fabrikas