Korupcijos prevencija

LR baudžiamajame kodekse nustatytos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos: kyšininkavimas (225 str.), prekyba poveikiu (226 str.), papirkimas (227 str.), piktnaudžiavimas tarnyba (228 str.), tarnybos pareigų neatlikimas (229 str.) ir kitos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veiklos, kai tokių veiklų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

Informuoti apie galimas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ar kitus tapataus pobūdžio, tačiau mažiau pavojingus teisės pažeidimus galite:

Telefonu: (8 387) 52480

El. paštu: sportocentras@svencioniusc.lt

 

Kreipiantis raštu nurodyti:

Vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą (atsakymui pateikti); įstaigos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas; skundžiamus veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, taip pat vietą, aplinkybes ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas aplinkybes.

Atsakomybė už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas Lietuvoje vykdo:

 

Korupcija – nykstanti rūšis

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) iniciatyva buvo sukurtas antikorupcinis socialinis vaizdo klipas „Korupcija – nykstanti rūšis“. Jis skirtas atkreipti visuomenės dėmesį, kad Lietuvoje nepakantumas korupcinio pobūdžio nusikaltimams vis auga ir kiekvienas, pastebėjęs tokį atvejį, turėtų pranešti STT. Atsižvelgiant į tai, kad pagal „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2021“ duomenis sveikatos apsaugos sektorius išlieka sritimi, kurioje gyventojai dažniausiai susiduria su kyšio prievartavimo ir davimo rizika, taip pat pastaraisiais metais buvo stebimas korupcinės patirties didėjimas, siūlome prisidėti prie visuomenės antikorupcinio sąmoningumo didinimo.

Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija